Jedinečnosť slezu

V čom spočíva jedinečnosť slezu používaného v kozmetických produktoch JUST?

Kozmetike s obsahom Slezu lesného je venovaný celý produktový rad.
V čom spočíva jeho sila a na čom všetkom záleží pri jeho spracovaní sa dozviete z nasledujúcich riadkov.

Rastlinná tradícia

Slez lesný (Malva silvestis) patrí do čeľade malvaceae a je jednou z najstarších liečivých rastlín. Bol známy už pred 5 000 rokmi v starovekej Číne. Grécky a rímski lekári si cenili jeho vlastnosti a predpisovali ho na vnútorné i vonkajšie použitie. Slez pôvodne pochádza z južnej Európy, no dnes je rozšírený na celom území kontinentu a na severe Afriky.
Náš MALVA SILVESTRIS pestovaný organicky pre JUST je z Kosova.

Ochrana & starostlivosť

Slez dokáže regenerovať a má silný účinok zmierňujúci podráždenie. Je teda ideálnou rastlinou – aktívnou zložkou pre našu líniu starostlivosti, pre schopnosť upokojiť citlivú a podráždenú pokožku.

JUST a pestovanie slezu

Dôkladne študujeme vlastnosti rastliny a vyberáme najlepšie ingrediencie pre čo najväčšiu účinnosť. Pri výbere rastlín, vstupuje do hry veľa kritérii určujúcich kvalitu výsledného extraktu. Okrem koncentrácie aktívnych rastlinných zložiek, sú to aj klimatické podmienky pestovateľskej oblasti, použitá metóda spracovania a samotná výrobná spoločnosť, kde ľudia a príroda existujú v harmónii. Náš slez z Kosova je charakteristický zvýšenou koncentráciou flavonoidov a je pestovaný a zberaný udržateľným spôsobom. Náš výrobný partner jemnou metódou extrakcie zaručuje veľmi vysoký podiel aktívnych rastlinných zložiek. Fascinujúca je ich vysoká znášanlivosť pokožkou.

Unikátne produkty – bestseller

Či už je to Slezová sprchová pena, Deo Roll-On slezový, Slezový krém, Slezové mlieko alebo Slezové maslo, všetky výrobky z produktového radu obsahujú koncentrovaný extrakt zo slezu. Klinické štúdie účinnosti Deo Roll-Onu a Slezového mlieka potvrdzujú ich dlho trvajúce vlastnosti chrániace pokožku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *