JUST členom EcoBeautyScore Consortium

JUST sa pripája ku EcoBeautyScore Consortium

36 spoločností zo 4 kontinentov pôsobiacich v oblasti kozmetiky a osobnej starostlivosti, ako aj profesijné asociácie spojili svoje sily a vytvorili EcoBeautyScore Consortium, ktorého cieľom je vyvinúť systém hodnotenia vplyvu na životné prostredie a bodového hodnotenia kozmetických produktov.

Spotrebitelia požadujú väčšiu transparentnosť pôvodu produktov a vplyvu na životné prostredie.
Šírenie „zelených“ označení a tvrdení na výrobkoch osobnej starostlivosti umožnilo zvýšenú kontrolu a zvýšilo očakávania spotrebiteľov od značiek. Okrem toho legislatíva a predpisy zvyšujú tlak na značky, aby boli transparentnejšie, pokiaľ ide o vplyv výroby a používania produktov na životné prostredie.

Účel EcoBeautyScore Consortium je umožniť spotrebiteľom robiť rozhodnutia v súlade s udržateľným spôsobom života prostredníctvom hodnotenia vplyvu kozmetických výrobkov na životné prostredie a systému ich bodovania (zloženie, balenie a použitie).

Pre spoločnosť JUST je členstvo v konzorciu EcoBeautyScore dôležitým míľnikom, aby mohla konať vedecky podloženým a pre zákazníka relevantným spôsobom v oblasti udržateľnosti. Ako člen konzorcia máme možnosť získať včasný prehľad o vývoji okolo témy environmentálneho manažmentu v kozmetickom priemysle a podieľať sa na jeho formovaní. To nám umožňuje pozorne sledovať budúce výzvy z hľadiska udržateľnosti a byť prítomní pri definovaní dôležitých parametrov týkajúcich sa vývoja, výroby a používania kozmetických produktov.

„Ako spoločnosť, ktorej poslaním je osobne priniesť zdravú pohodu do každého domova, sme zaviazaní k ochrane prírody a zdravého životného prostredia pre ľudí a zvieratá. Ako člen EcoBeautyScore Consortium sa aktívne podieľame na vytváraní objektívnych parametrov, ktoré umožňujú zákazníkom robiť nákupné rozhodnutia v súlade s udržateľnosťou. To, čo JUST prináša, je dobré a malo by byť dobré aj pre životné prostredie, to je náš cieľ,“
hovorí výkonný riaditeľ JUST International AG Heinz Moser.

Pre zobrazenie tlačovej správy EcoBeautyScore Consortium, kliknite TU.
(Na jej preklad môžete použiť google translate prípadne iný online prekladač.)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *