Kto by sa Tymianového krému bál

Tymianový krém JUST je tradičný bylinný krém s osvedčenou receptúrou, ktorá pôsobí blahodarne na dýchacie cesty. O jeho účinkoch svedčia tisícky spokojných zákazníkov, ktorí tento krém opakovane objednávajú u svojich poradcov.

Zima je v plnom prúde. Zákazníci, ktorí nedajú na tento silne aromatický krém dopustiť, sa už dávno dobre zásobili. A vedia, prečo. Nielenže krém väčšine ľudí príjemne vonia, čím ich prinúti prehĺbiť dych, ale aj navodzuje psychickú pohodu a pocity uvoľnenia. Je skvelý napríklad aj pred spaním.

Už sa vám stalo, že s vami niekto zdieľal posty alebo stories, ktoré spochybňujú vhodnosť tohoto krému pre deti či tehotné? Niekde možno objavíte aj tvrdenie, že krém dokonca obsahuje látky so škodlivými účinkami. Ste si však istí, že autor príspevkov je naozaj vzdelaný človek na svojom mieste? Alebo len nejaký čas googlil a výsledky vyhľadávania potom zverejnil ako odborné tvrdenie? Pre nás, exkluzívneho distribútora kozmetiky JUST, je naopak odborné vzdelanie a orientácia v daných oblastiach jedným z hlavných pilierov poradenstva.

V spolupráci so švajčiarskym výrobcom JUST a produktovými špecialistami spoločnosti JUST CS sme sa niektorým mýtom pozreli na zúbok. Naši zákazníci sa môžu spoľahnúť, že za kvalitu i bezpečnosť produktov JUST, ktoré prinášame na náš trh už takmer 30 rokov, nesieme vlastnú zodpovednosť – záleží nám na tom rovnako ako na dôvere našich zákazníkov.

Tymianový krém obsahuje kompozíciu čistých éterických olejov z tymianu, eukalyptu, borovice, rozmarínu a rumančeka a k tomu extrakt z citróna. Tieto prírodné zložky sú skombinované s pomocnými zložkami, ktoré majú za úlohu pomôcť tým prírodným plne rozvinúť svoj potenciál a zároveň zaisťujú, aby sa krém dobre aplikoval, príliš rýchlo sa nepokazil a bol stabilný.

Všetky tieto pomocné látky boli toxikologicky aj dermatologicky hodnotené expertným panelom CIR (Cosmetic Ingredient Review) a v použitom množstve sú schválené a preukázateľne bezpečné na použitie v kozmetike. Z hľadiska bezpečnosti bola zhodnotená aj receptúra ​​tymianového krému ako taká. Môžete sa preto spoľahnúť, že je to krém vhodný a bezpečný aj pre deti staršie ako 3 roky a tehotné ženy.

Tymianový krém je rovnako ako všetky ostatné produkty JUST vyrobený a balený výhradne vo Švajčiarsku v súlade so švajčiarskym zákonom o kozmetike a Európskym právom o kozmetike.

V súlade s ustanovením článku 13 Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009, o kozmetických výrobkoch, je stanovená povinnosť notifikovať kozmetické výrobky, ktoré sú uvádzané na trh krajín Európskej únie. Pre účely notifikácie slúži Európsky portál pre oznamovanie kozmetických výrobkov (CPNP = Cosmetic Products Notification Portal), kde sú všetky riadne notifikované.

Švajčiarska spoločnosť JUST rešpektuje všetky záväzné normy a precízne deklaruje zloženie produktov. Skrátka a dobre – o kvalitu a transparentnosť sa stará jeden z najprísnejších trhov na svete – a presne tak, ako je hotový krém vyrobený a zabalený, tak dorazí až k našim zákazníkom.

Diskutované zložky

Minerálny olej (Paraffinum liquidum) sa používa do masážnych emulzií, pretože sa nevstrebáva tak rýchlo a tým umožňuje dlhšiu masáž. Výhodou minerálneho oleja je, že je výborne znášaný pokožkou a na jej povrchu vytvára tenký film, ktorý ju chráni pred stratou vlhkosti. Sú v ňom tiež rozpustené silice a ďalšie zložky prírodných extraktov rozpustné v tukoch. V Tymianovom kréme sa používa minerálny olej farmaceutickej kvality, ktorý neobsahuje žiadne nežiadúce prímesy.

Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Sodium cetearyl Sulfate a Sodium Lauryl Sulfate sú bezpečné a preverené emulgátory. Majú podobnú funkciu ako vajce v ceste alebo v majonéze – umožňujú prepojenie tukovej a vodnej fázy. Bez týchto pomocných látok by sa po čase začala z krému oddeľovať voda.

Triethanolamine v kréme zaisťuje stabilné pH (minimalizuje jeho nežiadúce výkyvy). Je to dobre preskúmaná a bezpečná látka. JUST vo svojich bylinných krémoch používa iba veľmi malé, nevyhnutné množstvo triethanolaminu, ktoré je oveľa nižšie ako sú povolené limity. Nie je potrebné sa obávať akýchkoľvek nežiadúcich účinkov.

Imidazolidinyl Urea a Propylparaben sú konzervanty. Použitie konzervantov v kozmetike predchádza skazeniu krému vplyvom prítomnosti rôznych mikroorganizmov (plesní alebo baktérií, ktoré sa do krému môžu dostať z vonkajšieho prostredia). Skazený krém by stratil na efektívnosti a prestal by byť bezpečný. Použité konzervanty sú veľmi dobre preverené a bezpečné látky, ktoré sú použité iba v nevyhnutne potrebnej koncentrácii (v desatinách percent). Takéto množstvo konzervantov pôsobí negatívne na nežiaduce mikroorganizmy, ktoré by sa v kozmetických výrobkoch mohli vyskytovať, ale zároveň je vedecky overené, že táto koncentrácia nemá negatívny vplyv na zdravie človeka.
Pre zaujímavosť: parabény sa bežne vyskytujú v prírode, sú to teda látky, ktoré naše telo pozná. Napriek tomu sa v médiách môžete často dočítať, že sú to “nebezpečné látky, ktorým je lepšie sa vyhnúť”. To je však len také strašenie zákazníkov. Európska komisia aj jej vedecké poradné výbory pre vedu, rovnako tak ako CIR opakovane potvrdzujú, že použité konzervačné látky nepredstavujú pre ľudské zdravie žiadne riziko. Kombinácia dvoch konkrétnych konzervantov spomenutých vyššie navyše pôsobí synergicky, čo umožňuje znížiť ich celkové množstvo v produkte pri ešte širšom rozsahu ochrany produktu pred mikroorganizmami.

Limonene, Benzyl Alcohol, Citral, Eugenol, Benzyl Salicylate, Coumarin, Geraniol, Linalool, Bezyl Benzoate, Citronellol a Hexyl Cinnamal sú vonné látky, ktoré sú prirodzenou súčasťou éterických olejov. V zložení produktov musia byť uvedené, hoci do krému neboli pridané samostatne – dostali sa do krému ako súčasť éterických olejov. Táto informácia slúži pre lepšiu orientáciu zákazníkov, ktorí sú alergickí na niektorú z týchto zložiek. Preto na našich webových stránkach uvádzame pri všetkých produktoch pod výpočtom zložiek (INCI) tiež hviezdičkou označené prirodzené zložky prírodných éterických olejov.

Gáfor je prirodzenou súčasťou niektorých rastlinných silíc. Jeho pozitívne účinky sú známe po dlhé tisícročia. Ako u všetkého aj u gáfru platí, že keď sa to s ním preženie, môže škodiť. V Tymianovom kréme je gáfor použitý v takej koncentrácii, aby sa plne rozvinuli jeho blahodarné účinky a zároveň nedošlo k nežiaducim reakciám. Vďaka vhodne zvolenej koncentrácii gáfru aj celkovej receptúre je Tymianový krém vhodný aj pre deti vo veku od 3 rokov.

Veríme, že tento článok vysvetlil základné fakty o zložení bylinných krémov s obsahom éterických olejov, ako je napríklad ten Tymianový. Keby ste napriek tomu pátrali po ďalších informáciách, neváhajte sa obrátiť na svojho odborného poradcu alebo nám zašlite odkaz cez kontaktný formulár (možnosť vľavo pod odkazom Zaslať otázku spoločnosti JUST SLOVENSKO).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *