Vianočné darčeky s vôňou JUSTu

Radi obdarúvate vašich blízkych či priateľov vlastnoručne vyrobenými darčekmi? Máme pre vás krásne tipy na voňavé darčeky od našej poradkyne Aničky.

Sójové sviečky s Pomarančovým olejom

Potrebujeme: sklenenú nádobu (ideálne zatváraciu), prírodný sójový vosk, knôt podľa výšky nádoby, Pomarančový olej, drobné kúsky celej škorice, klinčeky, badián, pomarančovú kôru, malé vetvičky z tuje alebo čečinu.

Postup: Vo vodnom kúpeli si roztopíme vosk a necháme ho mierne ochladnúť na cca 50 – 60 °C. Pridáme pár kvapiek Pomarančového oleja a premiešame. Nachystáme si čistú a suchú fľašku, kde prilepíme trochou vosku knôt do stredu fľašky a po obvode uložíme voňavé predmety tak, aby sa nedotýkali knôtu (počas horenia by mohli tiež začať horieť). Pomaly zalievanie horúcim voskom a keď začne tuhnúť, vrch ešte ozdobíme voňavými kúskami a kvapneme jednu-dve kvapky oleja. Po vychladnutí sviečku zavrieme, aby nám aróma vydržala, kým sa darček znovu otvorí. Keď sa sviečka zapáli a bude sa vosk topiť, budú sa ukazovať voňavé prekvapenia.

Voňavé mydielka s Tymianovou esenciou a Olejom z 31 liečivých rastlín

Potrebujeme: mydlovú hmotu (napríklad hmotu s kozím mliekom, glycerínovú čistú hmotu, iné…), Tymianovú esenciu, Olej z 31 liečivých rastlín, formy na mydlá, celofánové vrecko

Postup: V hrnčeku si roztopíme nakrájanú mydlovú hmotu. Pozor, aby sme ju neprehriali – keď sa začne topiť, odstavíme a miešame do roztopenia. Vlejeme trochu Tymianovej esencie alebo pridáme pár kvapiek Oleja z 31 liečivých rastlín (je možné použiť aj iné esencie a iné oleje z JUSTu), ak chceme dve varianty. Ihneď nalievame do formy. Po stuhnutí zabalíme do celofánu, aby si mydielka udržali nádhernú vôňu, ktorá sa uvoľní pri každom umývaní.

Veríme, že vás tieto tipy na darčeky inšpirovali. Prajeme príjemné tvorenie a vianočné sviatky plné pohody.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *