Viete čo znamená symbol koralového útesu?

Pýtate sa nás, prečo je tento symbol na opaľovacích krémoch a mliekach z produktového radu JUST Sun Care. Radi vám odpovieme týmto stručným článkom.

Odborníci upozorňujú na to, že mnohé opaľovacie prípravky chrániace pokožku pred škodlivým slnečným žiarením obsahujú látky, kvôli ktorým odumierajú morské koraly. Veľa bežnej opaľovacej kozmetiky totiž obsahuje tieto dve chemické látky: syntetické UV filtre oxybenzone a octinoxate, ktoré majú preukázateľne negatívny vplyv na život koralových útesov. Na Havaji už preto prijali legislatívne opatrenie, vďaka ktorému sa v tejto obľúbenej destinácií od roku 2021 nebudú môcť predávať a používať prípravky obsahujúce práve určité látky z tejto kategórie.

Produkty inovovaného radu JUST Sun Care takéto zložky neobsahujú, a tým prispievajú k ochrane korálových útesov. A práve túto informáciu symbolizuje obrázok koralového útesu v krúžku na obaloch produktov. Naši zákazníci teda nemusia riešiť dilemu, či ochránia seba pred slnkom alebo životné prostredie.

Pokiaľ vás táto problematika zaujíma, prinášame vám k nej niekoľko zdrojov v angličtine:

Odborná štúdia zameraná na pôsobenie UV filtrov oxybenzonu na život na koralových útesoch
Tlačová správa nezávislej vedeckej organizácie
Podrobnejšie o havajskej legislatívnej úprave používania opaľovacej kozmetiky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *