JUST fit výzva s Luciou 9. časť

Chcete začať cvičiť a neviete ako na to?

Vyskúšajte našu JUST fit výzvu s osobnou fitness trénerkou a špecialistkou na výživu a zároveň našou Organizátorkou, Luciou Kalankovou.

Lucia pre vás zostavila sériu cvikov zameraných na určitú partiu tela. Takto budete mať k dispozícií kompletný tréningový plán.

Pozor začíname!

1. cvik – Vysoký skipping na mieste
5 sérií po 45 sekúnd, medzitým 15 sekúnd pauza

Cvičenie je zamerané na prácu v členkovom kĺbe, pohyb sa začína postavením jednej nohy na špičke, postupne prepínate kolená a päta sa približuje k zemi, práca špička – päta. Tento pohyb sa opakuje. Kolená zdvíhajte čo najvyššie, paže vychádzajú z bežeckého postavenia, trup je v miernom predklone. Pohľad smeruje vpred, dôraz sa kladie na frekvenciu cvičenia.

2. cvik – Výpad do strany – striedanie nôh
5 sérií po 45 sekúnd, medzitým 15 sekúnd pauza

Východisková pozícia je stoj spojný, z ktorého vykročíte do pravej strany. Trup držte rovno s miernym náklonom vpred, celé chodidlo majte položené na podložke, pri pohybe do strany sa nadychujte. Nasleduje pohyb nahor a do východiskovej pozície, počas ktorého vydychujete. Nasleduje výmena nôh.

3. cvik – Výpad vzad so striedaním nôh
5 sérií po 45 sekúnd, medzitým 15 sekúnd pauza

Východisková pozícia je stoj spojný. Zo stoja spojného vykonáte výpad vzad tak, že vykročíte jednou nohou dozadu, až sa vaše koleno jemne dotkne podložky alebo zostane tesne (zhruba 5 cm) nad podložkou. Predná noha po dokročení zadnej nohy zviera uhol 90 stupňov. Koleno prednej nohy sa nesmie dostať pred špičku chodidla. Následne sa vráťte späť do východiskovej pozície. Pri pohybe nadol sa nadychujte a pri pohybe nahor vydychujte.

Držíme palce a veľa chuti do cvičenia.

Lucia Kalanková – fitness tréner
zumbalucka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *