Superpotraviny u nás doma

Superpotraviny sú plnohodnotné, prirodzené a nemali by nahrádzať zdravú, pestrú stravu, ale mali by ju zmysluplne dopĺňať. Mnohé superpotraviny ako napr. goji bobule, maca prášok alebo chia semienka pochádzajú z ďalekých tropických oblastí. Predstavujeme vám štyri lokálne superpotraviny, ktoré sú používané v produktoch Nahrin. Sú skvelou alternatívou k cudzokrajným rastlinám.

ČUČORIEDKA

Obľúbené bobule Acai dnes nájdete ako súčasť mnohých raňajkových kaší a zmesí. Keďže pochádzajú z dažďových pralesov Amazónie, musia byť na naše územie dovážané z veľkých vzdialeností. Naproti tomu čučoriedky obsahujú podobné látky a sú bohaté na antokyány a vitamín C, ktoré pôsobia antioxidačne, čím priaznivo vplývajú na kardiovaskulárny systém. Posilňujú imunitný systém a dokonca niektoré jej zložky majú pozitívny vplyv aj na činnosť mozgu. Najznámejší produkt spoločnosti Nahrin, ktorý túto superpotravinu obsahuje je jednoznačne Narosan čučoriedka.

RAKYTNÍK

Nemusí to byť vždy goji, poslúži aj miestny rakytník. Rakytník pôvodne pochádza z Nepálu a už v 5. storočí sa používal ako tonikum, liek na rany a zápchu. Plody rakytníka obsahujú 200 až 900 miligramov vitamínu C na 100 gramov, čo je 4 až 18-krát viac ako citróny. Sú tiež bohaté na flavonoidy, karotenoidy a kyselinu palmitoolejovú. Tá je spojená so zvýšenou citlivosťou na inzulín a tým aj s prevenciou cukrovky. Plody rakytníka je možné spracovať na šťavu alebo džem. Pre tých, ktorí uprednostňujú jednoduchší spôsob, tu máme náš nový multivitamínový sirup Narosan rakytník.

ŽIHĽAVA

Hoci ju nikto nemá v obľube a mračíme sa na ňu ako na burinu, žihľava je skutočnou superpotravinou, pretože obsahuje flavonoidy a draslík, ktoré stimulujú vylučovanie. Možné choroboplodné zárodky tak môžu byť vyplavené z organizmu. Žihľava je tiež bohatá na vitamín C a minerálne látky ako železo, vápnik a horčík. Mimochodom, žihľava sa dá použiť v kuchyni ako špenát – pŕhlivý účinok žihľavy sa stratí, ak ju buď vložíte do vriacej vody, pomliaždite valčekom, rozmixujete alebo vysušíte. Ak nechcete riskovať, vezmite si náš Vitamín D3 a Vápnik alebo ľadový čaj Ice Tea Bylinkový, ktorý môžete poznať z našej Mimoriadnej ponuky. Oba produkty obsahujú žihľavu.

PŠENIČNÉ KLÍČKY

Pšeničné klíčky sú len malou časťou pšeničného zrna ale majú čo ponúknuť. Sú bohaté na vitamíny a minerály. Obsiahnutý vitamín E pôsobí antioxidačne, zachytáva voľné radikály a tým pôsobí proti kardiovaskulárnym ochoreniam. Existujú aj štúdie, ktoré zistili, že obsiahnutý spermidin spomaľuje proces starnutia a dokáže predchádzať degeneratívnym ochoreniam. Extrakt z pšeničných klíčkov je súčasťou výživových doplnkov Narosan Red Berry, Narosan pomaranč a Narosan Tropic.

Článok bol prevzatý z časopisu Nahrin Aktuell 3/2021.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *