Marec mesiac knihy

Aj keď nie sme vydavateľstvo, knihy máme radi a v ponuke máme hneď dve. Jedna je naša kuchárka Varíme s Nahrinom, kde nájdete zaujímavé recepty s použitím korenín Nahrin. Druhou sú Bylinkové rozprávky. Autorkou je odborná poradkyňa spoločnosti JUST CS, pani Lenka Hanusová. V dvanástich príbehoch nás zavedie do rozprávkovej ríše princeznej Justínky, kde sa prelínajú príbehy jej rozprávkových priateľov, princa Nariana a liečivých účinkov byliniek. Tie sú „jusťáckym“ rodinám veľmi blízke.
Ako malú ochutnávku sme pre vás pripravili dve krátke audio ukážky. Možno vás trochu prekvapia nezvyčajné hlasy, či intonácia. Využili sme služby umelej inteligencie pre lepšiu predstavivosť, ale určite nám dáte za pravdu, že skutočný hlas mamičky, otecka či starej mamy to nenahradí.

Škriatkovia od Veľkého Duba


Zmrzlinár Pepíno Lupíny

 

Táto kniha je v predaji pod kat. číslom 9317 za cenu 11 €. Z každej zakúpenej knihy putujú 2 € na transparentný účet Nadácie JUST SLOVENSKO, takže okrem príjemného čítania budete mať aj príjemný pocit z pomoci druhým.
Recenziu od jednej čitateľky si môžete prečítať na našej
webovej stránke.

 

Viete, prečo je mesiacom knihy na Slovensku a v Česku práve marec?
Je to na počesť Mateja Hrebendu Hačavského, ktorý sa narodil aj zomrel v mesiaci marec. Jeho láskou boli knihy. Počas života prechodil celé Slovensko, zavítal do Prahy, Pešte i Viedne, kde šíril kultúru a osvetu o význame kníh a národného povedomia. Na svojich cestách zbieral a zachraňoval knihy pred pálením, vyhodením či zničením, a tým sa pričinil o vybudovanie knižníc. Jeho zásluhou sa literatúra dostala aj medzi najchudobnejších ľudí, ktorí by k nej inak nemali prístup.
Zaujímavosťou je, že Hrebenda bol nevidiaci. Úplne stratil zrak ešte pred dovŕšením dospelosti a keď si sám nemohol prečítať ľubovoľnú knihu, častokrát oslovoval náhodných ľudí, ktorí boli ochotní mu čítať.

Veríme, že si v tento mesiac nájdete čas na príjemnú knihu, či už tlačenú alebo audio verziu.