Perla JUSTu

Olej z 31 liečivých rastlín sa v roku 1977 stal prvým éterickým olejom firmy JUST a bol tiež jedným z produktov, ktoré pred 31 rokmi stáli pri zrode spoločnosti. Na vtedajší československý trh tak vstúpila do tej doby nevídaná kompozícia.
Ako sa tejto perle darí dnes?

Prastará receptúra kantónu Appenzell, ktorej presné zloženie je stráženým know-how spoločnosti JUST, obsahuje 24 éterických olejov a 7 rastlinných extraktov (niektoré rastliny totiž nevytvárajú esenciálne oleje).

Výsledkom je veľmi dobre vyvážená kompozícia: éterické oleje z eukalyptu, pomaranča, mäty roľnej, badiánu, citróna, citronely, borovice, rozmarínu, feniklu, muškátového orieška, kajeputu, medovky, levandule, myrhy, klinčekovca, borievky, šalvie, tymianu, škorice, ružového dreva, rasce, gaulthérie, rumančeka a bazalky; extrakty zo ženšenu, benzoe živice, estragónu, kôpru, zeleru, vanilky a kosatca.

Olej z 31 liečivých rastlín je rovnako ako všetky ostatné produkty JUST vyrobený a balený výhradne vo Švajčiarsku v súlade so Švajčiarskym zákonom o kozmetike a Európskym právom o kozmetike. Spoločnosť JUST rešpektuje všetky záväzné normy a precízne deklaruje zloženie produktov.
Pre dnešnú dobu je typická presýtenosť informáciami. Preto je potrebné zákazníkom pomáhať s orientáciou v odbornom názvosloví. I čisto prírodná látka môže byť pomenovaná rýdzo vedecky, čo v očiach laika môže pôsobiť negatívne.

Jeden aktuálny príklad: benzyl benzoát deklarovaný medzi ingredienciami Oleja z 31 liečivých rastlín pochádza výhradne z prítomných prírodných éterických olejov, je ich prirodzenou súčasťou, nie je do kompozície pridávaný. Jeho hlavným zdrojom je škoricový olej (Cinnamomum Zeylanicum leaf oil). Benzyl benzoát dodáva škoricovému oleju antiseptické účinky. Olej z 31 liečivých rastlín tak obsahuje prírodnú látku, ktorá prirodzeným spôsobom zabraňuje nákaze mikróbmi a znižuje tak riziko infekcie.

Táto zmes éterických olejov a bylinných extraktov osvieži telo i ducha, uvoľní po športe, povzbudí pri únave. Vyskúšajte to na vlastnej koži. Obráťte sa na svojho odborného poradcu, získajte vzorku alebo si zaobstarajte svoju prvú fľaštičku tohoto švajčiarskeho zázraku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *