Rodinný strom

Zoznámte sa – rodinný strom spoločností JUST SLOVENSKO a JUST CS.

Neraz ste mali možnosť sa dočítať, že spoločnosť JUST SLOVENKO je rodinná firma. Ale kto vlastne sú členovia rodiny, ktorí pred 30 rokmi predstavili prvé produkty JUST na našom trhu? Pre lepšiu predstavivosť Vám prinášame rodinný strom spoločností JUST SLOVENSKO a JUST CS.

Československý rodinný strom

Rodina pôvodom z Valašského Meziříčí, ktorá stojí za vznikom JUSTu na Slovensku a v Česku, má tri vetvy – českú, moravskú a slovenskú. Málokto napríklad vie, že spoluzakladateľ JUSTu Jiří Lízálek st. sa narodil na Slovensku a do Prahy sa presťahoval so svojou mamičkou po tom, čo jeho otecko, Jiří Lízálek najst., padol v boji o Ostravu počas druhej svetovej vojny. Slovenský JUST sídli v Martine, pretože Svatopluk Bumbala, strýko Jiřího Lízálka st., sa tam vtedy odsťahoval za prácou. Veľká časť celej rodiny bola alebo je aktívne zapojená do starostlivosti o JUST. Mnohých predstaviteľov generácií 1 a 2 môžete osobne stretávať na školeniach a stretnutiach či pri návšteve nášho sídla.

Švajčiarsky strom

Rodina Ulricha Jüstricha, zakladateľa švajčiarskeho JUSTu, sa delí na dve vetvy. Jeho synovia Ernst a Hansrudi mali totiž natoľko odlišné názory na vedenie podniku, že ho v rokoch 2002 – 2003 rozdelili na JUST (Ernst) a Nahrin (Hansrudi). V tom čase sa vedenia ujali zakladateľove vnúčatá. V JUSTe sú to bratia Marcel a Hansueli, ktorých sme spomenuli v letnom dvojčísle v článku o našej ceste do Švajčiarska. Nahrinu sa ujali súrodenci Nicole a Michel. Nicole si môžete pamätať, pretože sa o náš trh starala viac ako 25 rokov a do roku 2019 predstavovala novinky a inovácie Nahrin na Výberových (vtedy ešte Veľkých) školeniach.

A zaujímavosť na záver? Chvíľu po tom, čo sa JUST a Nahrin vo Švajčiarsku rozdelili, u nás došlo k opaku – k spojeniu firiem JUST SLOVENSKO a Nahrin Slovensko. Poradcom, ktorí už v tej dobe na Slovensku ponúkali svojim zákazníkom produkty oboch značiek, sa citeľne uľavilo, pretože mohli začať produkty objednávať tak, ako sme na to zvyknutí dnes – všetky pekne dohromady.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *