Trend mužskej krásy

Kozmetika už dávno dorazila do mužského sveta a časy, keď si „silnejšie“ pohlavie vystačilo len so sprchovaním, umývaním vlasov a tváre, sú minulosťou. Určite sa aj dnes nájdu muži, ktorí pri slove kozmetika prevrátia oči a s unaveným úsmevom utrúsia: „To mi netreba“. Teraz však patria k menšine. Muži si vážia svoj vzhľad, chcú na ostatných pôsobiť upravene a príťažlivo a nič nenechávajú na náhodu.
Britsko-americká štúdia ukazuje, že muži venujú starostlivosti o krásu v priemere 26 minút denne. To je zhruba rovnaký čas ako pracujúca žena. Jediný rozdiel medzi týmito dvoma pohlaviami je ich postoj k starostlivosti o tvár a telo. Ženy spájajú starostlivosť predovšetkým so ženskosťou a krásou. Muži uprednostňujú multifunkčné produkty, ako je novinka JFM 2 V 1.

Kladiete si otázku, prečo existujú rozdielne produkty starostlivosti pre ženy a mužov? No, koža nie je len koža! Mnohí ľudia nevedia, že rozdiely medzi pohlaviami existujú aj v súvislosti s pokožkou. Zvláštnosti sa však prejavia až po puberte. Od tohto obdobia sa v tele každého muža rapídne zvyšuje obsah mužského pohlavného hormónu, testosterónu. Produkcia kožného mazu je náležite podporená a štruktúra a vlastnosti mužskej pokožky sa výrazne formujú. Napriek tomu majú ženská a mužská pokožka niečo spoločné. Podliehajú rovnakým vonkajším stresovým faktorom, ako sú UV žiarenie, znečistenie životného prostredia, emocionálny stres, nezdravá strava, alkohol, nikotín, nedostatok spánku atď. Len holenie tváre je primárne vyhradené pre mužov. V priemere sa muž za život oholí 16 000-krát. Toto množstvo predstavuje pre pokožku skutočnú záťaž a môže zanechať vážne stopy. Pri každom holení sa odstráni časť vrchnej vrstvy pokožky. Takmer každý druhý muž pravidelne trpí podráždenou a začervenanou pokožkou, ktorá navyše svrbí a páli. Tieto kožné reakcie sú spôsobené malými poraneniami spôsobenými ostrou čepeľou žiletky na koži.

Práve tam môžu nečistoty a patogény preniknúť do pokožky a spustiť tak zápal. Ostrihané chĺpky môžu po holení opäť zarásť pod kožu a bolestivo sa skrútiť. Práve holeniu je pripisovaná veľká časť mužských problémov s pleťou. Ak pleti nie je následne dopriata dostatočná starostlivosť, veľmi citlivo reaguje na rôzne vplyvy. Mužská pokožka potrebuje starostlivosť, ktorá je špeciálne prispôsobená jej potrebám, aby bola zdravá a v top forme. Preto JUST vyvinul vyživujúci, vysoko účinný, hydratačný, povzbudzujúci, rýchlo sa vstrebávajúci. JUST For Men 2 V 1 uvoľňuje a regeneruje v jednom kroku starostlivosti. Balzam predstavuje starostlivosť o tvár a fúzy a zároveň pôsobí aj ako voda po holení zmierňujúca podráždenie. S citrusovo-drevitou vôňou bude pokožka dokonale ošetrená a svieža. Bez alkoholu.

Mužská pokožka – zásadný rozdiel oproti „nežnému“ pohlaviu:

 • v priemere o cca 20 % hrubšia
 • obsahuje viac kolagénu a má pevnejší vzhľad
 • má viac mazových žliaz, ktoré sú väčšie
 • produkuje dvakrát viac kožného mazu, vďaka čomu je mastnejší a náchylnejší k praskaniu
 • proces starnutia pokožky začína neskôr, ale potom pomerne viditeľne napreduje


Fakty zo sveta mužov:

 • Medzinárodný deň mužov sa oslavuje 19. novembra.
 • Muži strávia holením fúzov v priemere pol roka. Počas tejto doby odstrihli približne 800 metrov fúzov.
 • Najstaršia karta ku Dňu otcov má okolo 4 000 rokov. Je vyrobený z hliny a obsahuje priania zdravia od syna jeho otcovi.
 • Priemerný muž v Nemecku vlastní 19 párov spodkov.
 • Vysoké podpätky sú vlastne pánska móda. Boli vynájdené v stredoveku, aby poskytli jazdcom lepšiu priľnavosť v strmeňoch.
 • Len 56 % amerických manželov cíti zodpovednosť za svoj výber oblečenia.
 • Prvými roztlieskavačkami v USA boli muži.
 • 3,5 % mužov spieva tajne v aute. Napriek tomu sú pri šofér.ovaní viac vystresovaní ako ženy.
 • 75 % mužov sa hnevá, keď vozidlo vpredu jazdí pomaly.
 • Muži klamú v priemere šesťkrát denne. Ženy, naopak, o polovicu menej.
 • Každý 20. muž sa rozpráva so svojimi izbovými rastlinami. Tento typ komunikácie vraj zvyšuje pocity šťastia a prispieva k relaxácii.

Tento článok bol voľne prevzatý z blogu švajčiarskeho výrobcu JUST Schweiz AG.